Hokejbal proti drogám 2017

Hokejbal proti drogám 2017

Žáci 6.-7. tříd se stali MISTŘI REPUBLIKY v hokejbalu.

Hokejbal proti drogám 2017

Mladší hoši mistři republiky

Koncem května se utkali naši ml. žáci o mistrovský titul v hokejable.  Po vítězství v okresním a krajském kole na chlapce čekalo republikové finále ve Světlé nad Sázavou. Soupeřem jim byly čtyři základní školy – Vimperk, Hradec Králové, Ústí nad Labem a Litvínov. Rakovničtí mušketýři se opírali o vynikající ofenzivní činnost a výborného Miroslava Nistora v brance. Litvínov i velice silný Hradec Králové porazili 1:0. S Hradcem to bylo o velkém štěstí. Soupeř měl výborný tým, ale jediný gól jsme dali my. Další dva zápasy už byly v režii Rakovnických, kteří nakonec ani jednou neinkasovali. S Vimperkem vyhráli 6:0 a před posledním duelem s Ústím nad Labem bylo jasné, že tým 2. ZŠ Rakovník už o první místo nemůže přijít. Přesto hráči neponechali nic náhodě. Vyhráli 3:0 a mohli se radovat s republikového titulu soutěže Hokejbal proti drogám.

Byl to kolektivní výkon. Sice jsme měli v týmu rozdílové individuality, ale ty by nebyly nic bez kolektivu a kolektiv bez nich, proto nebudu vyzdvihovat výkon žádného jednotlivce. Klukům bych chtěl poděkovat za vzornou reprezentaci školy i celého města.

O úspěch se postarali brankář Miroslav Nistor, který se zároveň stal nejlepším brankářem turnaje (nedostal ani jeden gól) a hráči: Jakub Šiler, David Nistor, Petr Čech, Daniel Křišík, Matěj Polcar, Martin Lev, Ondřej Polcar, Ladislav Kiš, Filip Vlasjuk, Adam Vondráček, Jakub Lebeda, Štěpán Malý. 

J. Kotlík

 

Kluci 4.-5. tříd čtvrtí na republice

Ve středu 7. června se uskutečnil finálový turnaj soutěže Hokejbal proti drogám kategorie 4. a 5. tříd, který hostily Pardubice, a kam se probojovalo deset týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po pěti. Pro hráče měl turnaj o to větší náboj, protože byl sehrán jako doprovodná součást právě konaného hokejbalového MS dospělých. Ve skupině se hrálo každý s každým. Vítězové si to rozdali o titul. Druzí o třetí místo, třetí o páté a takto šlo dále. Svěřenci Martiny Levové nastoupili k prvnímu zápasu proti Litoměřicím, a byť byli lepším týmem, tak pouze remizovali 4:4. Nakonec tato remíza rozhodla o tom, že Rakovničtí skupinu nevyhráli. Druhý zápas vyhráli proti Světlé nad Sázavou s přehledem 5:0. Nejtěžší duel přišel proti Hradci Králové, který nakonec skončil smírně 3:3. Poslední utkání proti Prachaticím opět přineslo vítězství (3:1), což znamenalo celkové druhé místo za Hradcem Králové, který zbylé tři duely vyhrál. Na hráče 2. ZŠ Rakovník tak čekal souboj o třetí místo s druhým týmem druhé skupiny, což byla Sportovní škola Kladno, která měla ve svých řadách samé hokejisty. Rakovničtí bojovali s plných sil, ale na soupeře to nakonec nestačilo a prohra je odsunula na nepopulární bramborové čtvrté místo. Kluci byli smutní, že nedosáhli na medaili, ale i tak je to velký úspěch a rozhodně se nemají za co stydět. Opět se ukázalo, jak je ve sportu hrana úspěchu tenká. Pro nás to byl jeden inkasovaný gól s Litoměřicemi.

O úspěch 2. ZŠ Rakovník se postarali: Matěj Vostárek, Josef Váňa, Jakub Lev, Petr Svoboda, Michael Hamouz, Vojtěch Ohnemichl, Zdeněk Kos, Lucie Letová, Michal Branšovský a Jan Jirkovský.

M. Levová

HPD republika nejml. 2017


Krajské kolo

4.-5. třída (kategorie II.)

V úterý 16. 5. 2017 se konalo krajské kolo "Hokejbal proti drogám" 4.a 5.tříd v Berouně. Tohoto kola se zúčastnilo 5 škol - naše (2.ZŠ Rakovník), Dobříš, Hořovice, Jungmanova Beroun a Wágnerova Beroun. Systém soutěže byl každý s každým, 2x7minut. Do prvního zápasu jsme nastoupili proti Jungmanova Beroun a vyhráli 3:1, druhý zápas jsme vyhráli vysoko 8:1 nad Hořovicemi, třetí zápas jsme sehráli s Dobříší a opět výhra 5:3. Rozhodující zápas byl poslední, neboť Wágnerova Beroun turnajem také prošla bez porážky. To znamenalo, kdo vyhraje, bude celkovým vítězem a zajistí si postup do republikového finále v Pardubicích. Celý zápas byl velmi vyrovnaný, bojovný a napínavý až do posledních vteřin. Jednou vedl Beroun, po druhé zase my, na konec jsme zápas prohráli 4:5 a obsadili tak 2.místo. Naši chlapci bojovali, jak lvi, ale štěstíčko při nich nestálo. Velká pochvala za bojovnost, nasazení, předvedený výkon a úspěšnou reprezentaci školy patří M.Vostárkovi, J.Váňovi, J.Levovi, P.Svobodovi, M.Hamouzovi, Z.Kosovi, J.Toračovi, V.Ohnemichlovi, M.Branšovskému a M.Halamovi. Trochu štěstí závěrem - na divokou kartu naši chlapci postoupili na republikové finále do Pardubic.

Výsledky

M. Levová

 

HPD kraj II.kategorie 2017


 

 Krajské kolo

 6.-7. třída (kategorie III.)

Ve čtvrtek 11. 5. 2017 se konalo krajské kolo "Hokejbal proti drogám" 6.a 7.tříd v Rakovníku. Naši kluci vstoupili do prvního zápasu proti sportovní škole Kladno jako praví bojovníci a soupeře přestříleli v poměru 9:2. Stejně tak si poradili s ZŠ Beroun Wágnerova (7:0). Opravdový boj a skutečnou odhodlanost zvítězit předvedli chlapci v posledním zápase proti ZŠ Beroun Závodí. Po poločase prohrávali 0:1. Po soustředěném a zodpovědném výkonu se klukům podařilo překlopit jazýček vah na svojí stranu a postoupit tak na republikové finále do Světlé nad Sázavou. Blahopřejeme a v republice držíme palce D. a M. Nistorovi, P. Čechovi, D. Křišíkovi, J. Šilerovi, M. a O. Polcarovi, M. Levovi, L. Kišovi, F. Vlasjukovi, A. Vondráčkovi, J. Lebedovi a Š. Malému.

Výsledky

J. Kotlík

 

HPD kraj III.kategorie 2017


 

Okresní kolo

4.-5. třída

V pondělí 3.4. 2017 se konalo okresní kolo ,,Hokejbal proti drogám´´ 4.-5.tříd, které se odehrálo v Novém Strašecí. Do soutěže se přihlásili 2.ZŠ, 3.ZŠ, Nové Strašecí a Čistá. Systém soutěže byl ten nejspravedlivější, hrál každý s každým. K prvnímu zápasu jsme nastoupili proti Novému Strašecí a vyhráli  3:0. Ve druhém zápase jsme přehráli Čistou a to vysoko 9:0. Poslední zápas jsme sehráli s 3.ZŠ a také vítězně 8:5. Zaslouženě a s přehledem naši hoši vyhráli celý turnaj. Zároveň si vybojovali postup do krajského kola. Pochvala a dík za úspěšnou reprezentaci naší školy patří J.Váňovi, J.Levovi, P.Svobodovi, M.Vostárkovi, V.Ohnemichlovi, J.Toračovi a J.Jirkovskému.

M. Levová

Hokejbal okres 4.-5. tříd 2017


6.-9. třída

V pondělí 3. 4. 2017 se konalo též okresní kolo mladších i starších žáků na hokejbalovém stadionu v Rakovníku. Maraton dlouhy od 7.30 do 16.30 hod. se proměnil v úspěšné vystoupení mladších žáků, kteří nepoznali porážku a zaslouženě celý turnaj vyhráli a vybojovali postup do krajského kola. Starší žáci po pomalejším rozjezdu (dvě prohry) se dokázali zvednout a další dva zápasy ve skupině bez potíží vyhráli. Na konci turnaje jim patřilo 3. místo.

Odkaz na fotografie

J. Kotlík