Florbal 1. st. ČEPS Cup 2018

29. 01. 2018

ČEPS Cup

Skvělé výsledky v okresním kole florbalové soutěže ČEPS CUP vynesly našim malým florbalistům postup do krajského kola, které se uskutečnilo v pondělí 29. ledna 2018 v pražských Střešovicích. Nebyli jsme sice favority, ale skvělým týmovým výkonem a enormní bojovností jsme dokázali překvapit. Na úvod jsme se postavili Štírům z Kladna, v jehož týmu nechyběli borci se zkušenostmi ze žákovské florbalové ligy. Po vydařené první půli jsme ve druhém dějství zvolnili a s vypětím všech sil udrželi konečný výsledek – 5:4. V dalším mači jsme narazili na pozdějšího vítěze celého krajského turnaje tým Jeseničáci. Soupeř se opíral o tři kompletní florbalové formace hrající za ligový FAT PIPE FLORBAL Chodov. Porážka 2:10 byla ještě milosrdná. Hoši z „DÍVČÍ“ však nesklonili hlavy a do dalšího duelu se ZŠ Zeleneč vlétli jako uragán. Po třech minutách vedli 4:1. Pak se ale začala karta obracet. Drobné minely v obraně umožnily Zelenči vyrovnat a vrátit se do utkání. Naši neskládali zbraně, leč soupeř měl ve svém středu nejlepšího gólmana turnaje, na kterého už jsme nevyzráli. Po výsledku 4:7 jsme utrpěli druhou prohru. Turnaj jsme zakončili utkáním s Pšovany z Mělníka. Přestože i Mělničtí měli v kádru aktivní florbalisty, opět jsme se nezalekli a po skvělém výkonu zvítězili vysoko 6:1. Bohužel to na postup nestačilo. Krajský turnaj soutěže ČEPS CUP jsme zakončili na vynikajícím 5. místě z deseti startujících mužstev. Všichni, kteří se podíleli na tomto velkém úspěchu (Tadeáš Trešl, Štěpán Brynda, Jakub Lev, Matyáš Hornof, Jan Karafiát, Patrik Rek, Ales Icha, Štěpán Fukárek, Tobias Liprt, Ema Kratochvílová, Jan Javůrek, Alexandr Chromych), zasluhují velkou pochvalu.